מחוללי אותות

מחוללי אותות או כפי שהם נקראים באנגלית function generators משמשים כחלק ממערך ציוד הבדיקה בכל מעבדת מחקר ופיתוח שמשיקה לתחום האלקטרוניקה. מחולל האותות יודע להוציא אותות חשמליים בתדרים משתנים שמהווים סימולציה לכל מיני מצבים או מעגלים חשמליים, בלי שצריך לבנות את כל המערכת.

מחוללי אותות מכל מיני סוגים

ישנם סוגים רבים של אותות ותדרים ובהתאם סוגים שונים של מחוללי אותות הנבדלים זה מזה בסוגי הגלים שהם מייצרים. למשל, מחולל אותות שמוציא גל סינוסי מספק סימולציה טובה של מתח חלופין. מחוללים אחרים מספקים פולסים, אחרים מספקים מתח ישר וכו'.

כאמור מחוללי אותות הם חלק ממשפחה גדולה של מכשירים הנקראים בשם הכולל –'ציוד בדיקה'. בעשורים האחרונים האלקטרוניקה נכנסה לכל תחומי החיים. המעגל החשמלי שבשנות השישים היה בגדר חידוש ענק שהפעיל טרנזיסטור רדיו אישי נמצא היום בכל מקום: מחשבים, טלפונים, מכוניות, מקררים, מעבורות חלל, ציוד רפואי ועוד ועוד. חלק מציוד הבדיקה כמו field strength test solutions מיועד לבדיקה של מערכות בשטח וזיהוי תקלות בזמן אמת וחלק אחר, כמו מחוללי האותות, מיועד בעיקר למטרות פיתוח ומחקר במעבדה.

המרכז לפתרונות בדיקה

אחרי שהבהרנו, באופן מאוד כללי, מה התפקיד של 'ציוד בדיקה' בתמונה הגדולה, נשאלת השאלה איפה משיגים אותו? בסופו של יום ציוד מתקדם, כמו למשל Impedance Measurement Products, לא מוצאים בכל מכולת. עבור מי שמחפש ציוד כזה מומלץ לפנות למספר מצומצם של חברות מתמחות. לדוגמה – חברת שני טק.

שני טק נוסדה בשנת 2004 ושמה לה כמטרה להיות one stop shop של פתרונות בדיקה עבור השוק הישראלי. החברה מציעה מבחר אדיר של מכשירי מדידה ופתרונות בדיקה לכל סגמנט במשק. ממעבדות שירות קטנות או ציוד לחובבי אלקטרוניקה ועד פתרונות אסטרטגיים לחברות ענק שמחפשות Impedance Measurement Products.

קטלוג החברה מציע מאות מכשירים, רכיבים ופתרונות של מיטב היצרנים בעולם. מעבדת השירות של שני טק שייכת לדור המתקדם ביותר בעולם. הידע הייחודי והניסיון האדיר שנצבר בשני טק הפך אותה למקור ידע נדיר בנושא ציוד היקפי אלקטרוני ופתרונות בדיקה בישראל.