אוסילוסקופים

אוסילוסקופ או אוצילוסקופ (ובקיצור 'סקופ') הוא מכשיר מדידה בעל צג שמטרתו להציג באופן גרפי אותות של מתח חשמלי. למכשירי אוסילוסקופ שימושים רבים בתעשייה הן במכשירים לאיתור תקלות אלקטרוניות (התצוגה הגרפית מסייעת לבודק המיומן להבין את מהות התקלה); הן בפיתוח והתקנה של מעגלים חשמליים; והן במחקר ביולוגי הנוגע באלקטרופיזיולוגיה ומדידת ערכי מתח ממקור ביולוגי.

חלק מהותי מערכות לימוד

אוסילוסקופים משמשים גם מרכיב מהותי בהרבה ערכות לימוד אלקטרוניקה. היכולת להבין ולפענח את הגרף בצג האוסילוסקופ הנה כלי בסיסי של כל מהנדס חשמל. עד תחילת שנות התשעים רוב מכשירי האוסילוסקופ היו מבוססים על שפופרת קרן קתודית, אבל היום כמעט כל האוסילוסקופים מבוססים על טכנולוגיה דיגיטלית. עבור אנשי מקצוע בתחום הנדסת החשמל ומקצוענים שאמונים על בדיקה של מערכות ורשתות חשמל האוסילוסקופ כמו גם Device Analyzers אחרים, הוא כלי עבודה חיוני שמשמש אותם בפעילות שוטפת. העולם המודרני מושתת על רשתות חשמל ותשתיות אלקטרוניקה. כחלק מהאחזקה השוטפת מערכות אלו צריכות לעבור ניטור בפרקי זמן קבועים. מדובר ברשתות שבנויות בארכיטקטורה מורכבת וכמו בכל מערכת לעתים יש תקלות.

הבית של 'פתרונות בדיקה' בישראל

החוכמה היא לדעת לזהות את המקור המדויק של התקלה במהירות, בלי לבזבז זמן ובלי להשבית את כל המערכת. כאן נכנסים לתמונה אוסילוסקופים וציוד נוסף לבדיקה ובקרה. בישראל הגורם המקצועי והמנוסה ביותר בתחום ציוד ופתרונות בדיקה לרשתות חשמל היא חברת שני טק. החברה, שנוסדה בשנת 2004 ומתמחה בתחום פתרונות בדיקה ומכשירי מדידה, היא הספק הרשמי בישראל של כמה מהיצרניות הגדולות והמובילות בעולם בתחום ציוד הבדיקה. שני טק, משמשת גם מקור ידע לגבי פתרונות חדשים שמופיעים בעולם ודואגת לערוך קורסים וימי עיון בנושא עבור לקוחותיה ואנשי מקצוע בתחום.

שני טק מציעה מגוון עשיר של אוסילוסקופים דיגיטליים, Device Analyzers והרבה ציוד מתקדם נוסף. המומחים של שני טק מלווים את הלקוחות מעבר לתהליך ההצטיידות הן בבחירת המכשור המתאים ביותר, הן בגיבוי טכני ותיאורטי בשטח, והן במתן שירות במעבדה המשוכללת של החברה וצוות הטכנאים המיומן שיודע לתת מענה מהיר לכל מצב ובעיה.

סגירת תפריט
×
Open chat
Powered by