מוצרי פיתוח לאלקטרוניקה

התעשייה המודרנית מתבססת על מערכות אלקטרוניקה. כמעט כל מוצר או המצאה חדשה נוגעים בצורה כזו או אחרת בתחום האלקטרוניקה. כמו במקרה של פיתוח ותכנון של מכונית חדשה, לא חייבים להמציא מחדש את הגלגל. בתעשיית האלקטרוניקה (שכיום כוללת גם פיתוח וייצור של מערכות לרכב) העיקרון דומה –מאחר שמוצרים שונים והמצאות שונות יתבססו פעמים רבות על אבני בניין דומות, אפשר למצוא היום בשוק חברות שמספקות באופן ייעודי מוצרי פיתוח לאלקטרוניקה.

הלגו של האלקטרוניקה

הרעיון במוצרי פיתוח לאלקטרוניקה מזכיר קצת את הרציונל של לגו. מוצרי הפיתוח הם בעצם אבני בניין כמו מעגלים אלקטרוניים, קבלים, נגדים ועוד שורה ארוכה של רכיבים בעזרתם יכולים מהנדסי חשמל וממציאים אחרים לברוא מוצר או מערכת חדשים וחדשניים – אבל הם לא צריכים להמציא מחדש את הגלגל (וגם לא את המעגל האלקטרוני המודפס). חברות שמתמחות במוצרי פיתוח לאלקטרוניקה נוהגות להעמיד לרשות הלקוחות שלהן קטלוג הכולל לעתים מאות רכיבים. מיחידות בסיס גנריות וקטנות ברמת המיקרו טרנזיסטור ועד למוצרים יותר מורכבים כמו AXIe Products.

התחום הזה שידוע גם כ- SOURCES AND SUPPLIESנבחן בפרמטר פשוט אך חיוני – איכות.

איכות היא לא מילה גסה

מי שעוסק בפיתוח של מוצר או מערכת חדשים כמעט תמיד פועל במרחב מסוים של חוסר ודאות. תמיד יהיה פער בין התכנון המוקפד ביותר של מהנדס החשמל המוכשר ביותר, ובין התוצאה בגרסת האבטיפוס. כאשר זה מגיע לאבני הבסיס בגזרת ה- SOURCES AND SUPPLIES המתכנן חייב להרגיש מכוסה. הוא חייב לדעת שרכיבי הבסיס באמצעותם הוא מייצר את המוצר הם באמת אמינים ובדוקים. לכן, יש חשיבות עצומה למוניטין של מי שמספק את מוצרי הפיתוח לאלקטרוניקה. צריך לזכור כי דווקא בשוק הרכיבים הגנריים קיימים המון מוצרים 'מקבילים' באיכות ירודה שעין בלתי מקצועית (ואפילו עין מקצועית בלתי מזוינת) תתקשה להבחין בהבדל וזה יבוא לידי ביטוי רק כתקלה במוצר המוגמר, ואז החיסכון מתגלה כחיסרון.

לכן, כאשר רוכשים מוצרי פיתוח לאלקטרוניקה, וזה לא משנה אם מדובר במוצרים מורכבים כמו AXIe Products או באבני בניין בסיסיות יותר, חשוב להקפיד לרכוש את המוצר רק מספק  אמין ומוכר כמו שני טק.

סגירת תפריט
Open chat
Powered by