ציוד אנטי סטטי – ESD

מה זה בכלל ציוד אנטי סטטי ESD? ובכן, חשמל סטטי יכול לפגוע במכשירים מסוימים ונוכחותו במעבדות עלולה לשבש תוצאות של ניסויים. כדי להתמודד עם הבעיה הזו מעבדות ואולמות ייצור בהם נוכחות של חשמל סטטי יכולה להזיק כוללים מעטפת הגנה מפני חשמל סטטי, או במילים אחרות ציוד אנטי סטטי ESD.

מכפפות חד-פעמיות עד מערכות ענק

מעטפת ההגנה נגד חשמל סטטי היא מעטפת רבודה הכוללת מרכיבים רבים. זה יכול להתחיל בכפפות חד-פעמיות וחלוקי מעבדה עם מרכיב אנטי סטטי, לעבור לריצוף מיוחד מחומרים אפוקסיים ולהסתכם במכשור מיוחד – הכול לפי הדרישות הספציפיות והצרכים המיוחדים של כל מעבדה או אולם ייצור. דוגמה לסוג כזה של מכשור מיוחד שמסייע להתמודד עם בעיות של חשמל סטטי אפשר לפגוש בדמות אקדח ESD. מדובר במכשיר דמוי אקדח שנועד לנטרל מטענים של חשמל סטטי על משטחים ומכשירים.

ציוד אנטי סטטי ESD יכול להיות מקביל לציוד רגיל, אבל כחלק מההתאמה שלו לשוק המקצועי כולל גם מרכיב שמנטרל או מגן על הציוד בפני נזק או שיבושים של חשמל סטטי. כך, למשל, אחד הדברים שיבדילו בין ספק כוח רגיל ובין ספק כוח מעבדתי קשור לכך שבדרך כלל ספק כוח מעבדתי יהיה חסין לבעיות של חשמל סטטי.

ציוד אלקטרוני למפעלים ומעבדות

הכתובת למי שמחפש ציוד אנטי סטטי ESD, הן חברות שמתמחות באספקה של ציוד למעבדות וציוד בדיקה אלקטרוני. אחת החברות שמובילות את התחום הזה בישראל הנה חברת שני טק, שנוסדה בשנת 2004 וכבר שנים נחשבת כאוטוריטה מקצועית מובילה בתחום 'פתרונות בדיקה' וציוד למעבדות אלקטרוניקה, ובכלל זה גם שיווק אמצעים אנטי סטטיים, ובכללם כמה דגמים מתקדמים של אקדח ESD שהזכרנו קודם.

כאמור, שני טק היא היום אחד הספקים הגדולים של פתרונות בדיקה הכוללים בין היתר אוסילוסקופים ומדים מכל הסוגים. החברה היא ספק רשמי של היצרנים המובילים בעולם בתחום ציוד ו'פתרונות בדיקה'. כחלק מחבילת השירות ששני טק מספקת ללקוחותיה היא מפעילה מעבדת שירות מתקדמת שאמונה על כיול ותיקון של הציוד אותו היא מספקת.